•   QNAP TVS-1282T3-i7-32G  

  Urządzenie wielofunkcyjne, pracuje jako serwer, rejestrator (dla kamer IP), wirtualizator, archiwum oraz posiada wiele dodatkowych funkcji. Polecany dla małego biznesu.

 •   Switch Cisco Small Business   

  Seria switchy Cisco SmallBusiness jest stosunkowo niedroga i oferuje bardzo dobre parametry przesyłu i bezpieczeństwa. Polecana do małych i średnich firm, które cenią sobie niezawodność..

 •   Serwery RACK  

  Rozwiązania o dużej mocy obliczeniowej i przestrzeni dyskowej głównie pod wirtualizację, podobnie jak w Centrach Danych. .

 •   Serwery Tower i Microserwery  

  Tam, gdzie nie ma miejsca na klimatyzowane pomieszczenie dla serwerów stosuje się rozwiązania ergonomiczne, małe i ciche..

 •   Roaming WiFi to już standard  

  Jeden SSID dla wielu lokalizacji i autoryzacja z pojedynczego kontrolera to wygoda i prostota w użyciu

PROGrak sp. z o.o.

W zależności od potrzeb i wymagań firm sugerujemy rozwiązania optymalne dla zadań, które mają być realizowane. Microservery stosuje się najczęściej tam, gdzie nie ma potrzeby dużych mocy obliczeniowych a przestrzeń dyskowa jest stosunkowo mała. Serwery Desktop posiadają dużo większe możliwości obliczeniowe i przestrzeń dyskową. Serwery RACK to rozwiązania wymagające dodatkowego chłodzenia i szaf RACK, posiadają bardzo dużą moc obliczeniową, redundancje i przestrzeń dyskową.
Drukarki to zazwyczaj niezależne urządzenia wielofunkcyjne. Potrafią drukować, skanować, kserować, wysyłać e-maile i wiele innych czynności (np. drukować książki, zszywać). Oprócz kosztów eksploatacji ważne jest również wsparcie przez producenta, dostarczanie aktualnych sterowników i dodatkowego oprogramowania (np. OCR).
Telefon stacjonarny jeszcze nie jest przeżytkiem. Nowe rozwiązania oprarte na telefonii IP daje korzyści: - programowa centrala do instalacji na serwerze lub w chmurze, duże oszczędności czasu i pieniędzy, ,wzrost produktywności i mobilności pracowników.
Monitoring i ochrona mienia, to dziś standard. Jakość nagrań często decyduje o widoczności szczegółów na których nam zależy. Odpowiednia konfiguracja kamer i definicja obiektów chronionych pozwoli na zwiększenie szczegółowości, zmniejszenie przestrzeni na dyskach oraz ułatwi wyszukiwanie incydentów.
Brak miejsca na biurku lub pod biurkiem? Nic prostszego. Nowe komputery mają wystarczającą moc do prac projektowych i biurowych i mieszczą się za monitorem lub bezpośrednio pod blatem.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Przy instalacji oprogramowania dla serwerów, proponujemy rozwiązania od niskobudżetowych (patrz poniżej) darmowych z ograniczonymi możliwościami po wysoko zaawansowane technologie chmury prywatnej. Dla przykładu kilka rozwiązań całkowicie darmowych:

VMware - oprogramowanie całkowicie darmowe do użytku komercyjnego. Po dokonaniu rejestracji można pobrać aktualną wersję VMware vSphere Hypervisor 6.7 (pobierz esxi6.7). Oprócz wirtualizatora jest również wiele narzędzi do wspomagania w zarządzaniu i kopiami bezpieczeństwa. Jednym z nich jest Veeam 9.5 (pobierz veeam).

 

Hyper-V - oprogramowanie całkowicie darmowe do użytku komercyjnego. Po dokonaniu rejestracji można pobrać aktualną wersję (pobierz Hyper-V). Podobnie jak przy innych wirtualizatorach ograniczeniem są tylko fizyczne zasoby serwera.

 

Wirtualizator daje możliwość uruchomienia innych systemów operacyjnych równocześnie na jednej fizycznej maszynie. Może na niej działać np: Linux, Windows lub inna maszyna. Bardzo często można pobrać dedykowane obrazy pod wyżej wymienione wirtualizatory gotowe do konfiguracji. Nie wymagają one już instalacji, tylko uruchomienia i jednorazowej konfiguracji.  Przykładem takiego rozwiązania jest router Mikrotika (pobierz obraz).

Jako profesjonalna firma zajmujemy się takimi wdrożeniami, uruchamiamy odpowiednie środowisko i czuwamy nad kopiami bezpieczeństwa.

 

 

© 2024. PROGrak sp. z o.o.  Rights Reserved.

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy osobom trzecim, by je zamieszczały. Pliki cookies pozwalają nam poznać Twoje preferencje na podstawie zachowań na tej stronie www. Kontynuując korzystanie z niej, wyrażasz zgodę na powyższe.